Підручник «Інформатика» - більше практики, мінімум теорії

Дата: 30.10.2018 11:23

Цього року видавництво «Ранок» підготувало два підручники «Інформатика» для учнів 5 класу. Два творчих авторських колективи підготувало два різних за своєю концепцією підручники, які можуть задовольнити вимоги різних вчителів, бути використані для учнів різного рівня підготовки.

Обидва підручники отримали гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ МОН № 1085 від 11.10.2018) і зараз беруть участь у конкурсному відборі підручників на цей навчальний рік.

«Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (автори М. М. Корнієнко, С. М. Крамаровська, І. Т. Зарецька)

Пропонований підручник для учнів 5 класу продовжує лінійку сучасних підручників з інформатики для 2, 3 та 4 класів початкової школи. Має потужну дидактичну і комп’ютерну підтримку. На його базі фірмою EdPro створюється електронний підручник, який міститиме не тільки різноманітні тестові завдання, а цікаві 3D-моделі, відео, ігри тощо.

Пропонований підручник:

• має сучасний дизайн, що відповідає новітнім європейським тенденціям;
  • розрахований на будь-який рівень технічного оснащення освітнього процесу;
  • може використовуватися без додаткових посібників;
  • надає можливість для диференціації та індивідуалізації навчання;
  • враховує психологічні особливості учнів 5 класу;
  • дає можливість без додаткового навантаження на вчителя й учнів вийти на якісно новий рівень освіти учнів.

Успішне навчання учнів за підручником забезпечать:

• чітка організація і структурованість матеріалу, його розподіл на змістові блоки для поступового засвоєння знань;
  • орієнтування на засвоєння знань та формування практичних навичок роботи з комп’ютером;
  • наявність у кожному параграфі:
  • мотивуючого вступу;
  • пропедевтичних і контролюючих завдань на підтримку вивчення теорії;
  • додаткового матеріалу для поглиблення й розширення знань;
  • усних запитань для самоперевірки;
  • практичних, творчих, дослідницьких завдань, логічних задач;
  • ілюстративного матеріалу, який виступає як самостійне джерело інформації.

Інтернет-підтримка до підручника допоможе:

• здійснити інтерактивне онлайн-тестування за кожною темою;
  • унаочнити навчальний матеріал за допомогою презентацій;
  • ознайомитися з додатковими відомостями за темами параграфів.

«Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (автори О. О. Бондаренко, В. В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов)

Новий підручник розробили автори вже відомих підручників з інформатики для 8 і 9 класу — О. О. Бондаренко, В. В. Ластовецький, О. П. Пилипчук, Є. А. Шестопалов). Це вчителі-практики, добре знайомі як з проблемами навчання інформатики в школі, так і з новітніми педагогічними теоріями та провідними методологічними підходами.

Потрібно звернути увагу, що вивчення алгоритмізації і програмування базується на мові програмування Python.

Особливості підручника:

• гармонійне поєднання викладання матеріалу з практичним його закріпленням дозволяє формувати предметні та ключові компетентності, передбачені програмою;
  • завдання для самостійного виконання орієнтовані на використання багатоплатформного вільного програмного забезпечення, що дозволяє працювати за комп’ютерами з різними операційними системами;
  • навчальний матеріал орієнтовано на практичне використання комп’ютерів, починаючи з першого уроку.

Підручник вирізняє наявність таких матеріалів:

• актуалізація знань на початку кожного розділу;
  • приклади практичного застосування набутих знань;
  • вправи для закріплення навичок роботи за комп’ютером;
  • завдання на формування предметних і ключових компетентностей;
  • питання для самоперевірки за кожною темою.

Інтернет-підтримка підручника:

• онлайн-тестування для самоконтролю знань учнів;
  • додаткові матеріали для практичних робіт.

Переглянути демоверсію та презентацію підручників можна на сайті видавництва «Ранок» та на сайті ІМЗО.

Встигніть обрати той підручник, що буде більш у пригоді вам і ваших учням та отримайте необхідний комплект на школу безкоштовно!